Początki działalności firmy AMEC Foster Wheeler Energy FAKOP Sp. z o. o. sięgają 1880 roku. Zakład nasz jest jednym z najstarszych i jednym z największych w Polsce producentów urządzeń ciśnieniowych. Jesteśmy także częścią globalnej korporacji o szerokim spektrum działalności.

 

Od początku swojej historii firma prowadziła badania jakości produkowanych przez siebie wyrobów. Obecnie w naszym zakładowym laboratorium wykonujemy kontrole w zakresie badań nieniszczących, mechanicznych oraz  metalograficznych. Pragniemy zapoznać Państwa z naszą  ofertą i zaproponować współpracę.

Nasze usługi cechuje wysoka jakość oparta na procedurach  Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością (zgodnym z ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; PN-N 18001:2004 i ISO/IEC 17025:2005) oraz wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas badania najbardziej wymagających konstrukcji ciśnieniowych.

Personel zatrudniony w naszym laboratorium posiada bogate doświadczenie,  wiedzęspecjalistyczną,  popartą odpowiednim wykształceniem technicznym. Nasza praca była wielokrotnie weryfikowana podczas realizacji kontraktów wykonywanych zarówno na rynek krajowy jak i zagraniczny. Urządzenia ciśnieniowe wyprodukowane, a następnie zbadane przez naszych pracowników pracują już na kilku kontynentach!.

Na stałe współpracujemy z naukowcami z Politechniki Śląskiej,  wspierającymi nas swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do badań. Personel laboratorium naszej firmy posiada certyfikaty I, II i III stopnia zgodne z normami EN 473, ISO 9712 oraz SNT-TC-1A. Nasi inżynierowie spawalnicy posiadają międzynarodowe certyfikaty IWE.